Rinardas Goda
Kompanijos „Tegra“ bendraįkūrėjas
Vakar visą dieną mėgavausi Marijos viešosios kalbos mokymais. Nuostabus kursas! Nesilioviau stebėjęsis jos lengvumu ir sąmonės lankstumu. Tikra šventė būti mokymuose, kuriuose minimumas teorijos ir maksimumas patirčių. Stiprių patirčių!
Aplink mus yra talentų, kurių nerasi tūkstančio kilometrų spinduliu, tačiau dažnai ieškom atsakymų toli nuo namų.
Milda Mitkutė
„Vinted“ bendraįkūrėja
Man viskas labai patiko. Daug teorijos, kuri man labai reflektavo. Buvo iš tiesų naudinga. Tai geriausi viešojo kalbėjimo mokymai, kuriuose esu buvusi (o buvau nemažai).
Agila Barzdienė
„Kurk Lietuvai“ programos vadovė, mokymų dalyvė
Programos „Kurk Lietuvai“ dalyviams nuolat tenka rengti pranešimus, dalyvauti susitikimuose ir „pardavinėti“ teigiamų pokyčių idėjas. Be įtaigios kalbos įkvėpti kitus pokyčiams būtų beveik neįmanoma. Mokymai, kuriuos Marija vedė programos „Kurk Lietuvai“ dalyviams buvo neįkainojama dovana!!!
Kai dienos pabaigoje įvertinome kiekvieno iš mūsų progresą, sužavėti ir nustebinti buvome visi. Marija ne tik žaidimo forma perduoda ypač svarbias teorines žinias ir iš karto skatina jas išbandyti praktikoje, ji taip pat stiprina komandą ir moko kiekvieną iš mūsų padėti kolegoms atrasti vidinę stiprybę kalbėti įtaigiai ir autentiškai. Tikimės ir toliau kartu su Marija dar efektyviau kurti Lietuvai.
Monika Laukaitė
„WIX“ vadovė
Ačiū tau Marija! 
Mokymai leido iš kitos pusės pažiūrėti į gestus, jų nebijoti ir ateities pranešimams pasiruošti geriau.
Vaida Jurkonienė
„Telia Lietuva” rinkodaros vadovė
“Fantastinis kursas! Pati Marija tobulas viešojo kalbėjimo pavyzdys, vien ją stebėdamas, mokaisi kiekvieną akimirką. Net uždariausi išlindo iš savo kiauto, nustebino atsiradusia drąsa ir noru bandyti. Geras teorinių žinių ir praktikos balansas. Pačios puikiai pademonstruoti pavyzdžiai padėjo greit suprasti, kokį rezultatą reikia pasiekti. Labai užsikrėčiau, noriu toliau gilinti supratimą ir treniruotis. Supratau, kad labai verta tam skirti laiką ir pastangas. Manau reiktų išplėtoti į dviejų dienų kursą!”
Mantas Bartuška
AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius
Marija padėjo parengti Europos Dujų konferencijos apdovanojimams skirtą Lietuvos LNG terminalo projekto pristatymą. Ji atidžiai suplanavo visą pasirengimo procesą, todėl galėjau sėkmingai pasirengti net ir su labai įtempta darbotvarke. Ji įsigilino į projekto detales ir gana sudėtingą turinį aiškiai, paprastai ir įtraukiančiai perteikė specialiai konferencijos auditorijai skirtoje prezentacijoje. Rekomenduoju Marijos pagalbą kiekvienam pranešėjui.
Marius Narvilas
TEDx pranešėjas
Per keletą mėnesių pasiruošimo TEDx kalbai, man labiausiai įsiminė Marijos laiškai, pastabos kalbos paraštėse ir susitikimai. Jie statė mane ant kojų, įprasmino darbuotis ir galiausiai drąsiai stotis ant scenos. Atidumas ir nuoširdumas, pasitikėjimas lektoriumi, įsiklausymas į jo kalbos stilių ir kartu labai asmeniškas bei dalykiškas santykis palydėjo mūsų trumpus, pasiruošimo kalbai, susitikimus. Man tai nuostabi ir neįkainojama patirtis! Tikras – „teacher going out of the box“. Esu dėkingas Marijai už padrąsinimą ir įkvėpimą.
Laura Mičiūnienė
Konferencijos „Lūžio taškas“ organizatoriaus „Small talk ideas“ direktorė
Jau daug metų dirbu konferencijų organizatore ir per tą laiką teko sutikti daugybę mums padėjusių žmonių. Vieni jų įsiminė dėl aukšto profesionalumo, kiti – dėl ypatingos charizmos bei žmogiškos šilumos. Verslo vadovų konferencijoje „Lūžio taškas“ mums talkinusi Marija Mikalauskienė yra viena iš tų, kuri puikiai savyje suderina abidvi savybes.
Į jos rankas patikėti mūsų pranešėjai scenoje skaitė nuostabius – įtraukiančius, informatyvius, iliustratyvius – pranešimus; konferencijų dalyviai šiuos pranešėjus vertino aukščiausiais balais; o patys pranešėjai darbą ir bendravimą su Marija apibūdino kaip vieną labiausiai praturtinusių patirčių, padėjusių jiems geriau pažinti save, savo aplinką ir darbą.
Mane ypač džiugino Marijos savarankiškumas ir kruopštumas. Suderinę bendras kalbėjimo temas, pranešėjus atidavėme į Marijos rankas ir po kelių mėnesių gavome net ir mums patiems netikėtą rezultatą. Daugybė bendravimo valandų, pranešimo turinio ir formos šlifavimas atskleidė ir kalbančius žmones, ir jų pasirinktas temas visais kampais – tai negalėjo palikti abejingos juos klausančios publikos.
Buvo netgi toks atvejis, kai Marija, nepaisydama savo jau sugaišto laiko, patarė mums atsisakyti vieno pranešėjo, nes dirbdama su juo suprato, kad šis žmogus nesugebės parengti įdomaus, originalaus ir auditoriją naudingomis žiniomis praturtinančio pranešimo. Ji taip išgelbėjo mus nuo klaidos pasirenkant pranešėjus.
Drąsiai galiu rekomenduoti Mariją bet kuriam viešo kalbėjimo įgūdžius norinčiam patobulinti žmogui ar organizacijai. Ypatingas jos atidumas, jautrumas aplinkiniams šį procesą pavers maloniu ir įdomiu, o atsakingumas ir gilios šios srities žinios garantuos puikų rezultatą!
Martynas Keršanskas
„SEB bankas“ personalo vadovas
Visus praktinius pratimus atlikdamas jaučiausi saugiai Marijos sukurtos atmosferos ir mokymosi alkanumo dėka. Mokymų metu buvo daug praktikos!!! Tik nesiekdamas dugno geriausiai išmoksti plaukti.
Milana Jonikienė
„M Capital“ bendrasavininkė
Iš mokymų pirmiausia išsinešu tikėjimą ir padrąsinimą, kad yra priemonės ir įrankiai tapti puikia lektore. Ačiū už profesionalumą, gebėjimą sukurti saugią ir jaukią aplinką “rankinio stabdžio” nuleidimui. Drąsiai rekomenduoju visiems būsimiems ir esantiems viešojo kalbėjimo meistrams.
Baron Schwartz
„VividCortex“ įkūrėjas ir generalinis direktorius
Viešojo kalbėjimo tema perskaičiau labai daug knygų, tačiau daugumą mano pranešimų geriausiu atveju galima vertinti kaip vidutinius. Kai mano tuometinio darbdavio kasmetiniame įmonės darbuotojų susitikime Marija rengė mokymus apie “Įsimintiną viešąjį kalbėjimą”, supratau, kad ji gali būti puiki mokytoja, siekiant patobulinti mano paties viešojo kalbėjimo įgūdžius.
Marijos pranešimas buvo įtraukiantis, įtikinantis ir motyvuojantis. Ji ne tik puiki pranešėja, bet ir puiki dizainerė. Jos skaidrės nėra standartinės: jos papildo ir paaiškina turinį ir sustiprina pranešėjo žinutę.
Mano įgūdžių tobulinimą pradėjome kelionėje, ir tęsėme elektroniniais laiškais bei Skype. Kai ruošiausi svarbiausiam savo karjeros pranešimui, Marija mane įkvėpė ir padėjo susisteminti mano mintis.
Kartu su manimi, ji ieškojo geriausių sprendimų, kaip perteikti mano mintis. Ji paaiškino, kas buvo teisinga, o kas nevisiškai. Ji davė man namų darbų (pavyzdžiui, žiūrėti įkvepiančius filmus), kartu su manimi repetavo ir mano pranešimui parengė skaidres.
Galiausiai, prezentacija praėjo puikiai ir susilaukė aukščiausių vertinimų tiek privačiuose, tiek viešosiose erdvėse. Už visa tai, būtent Marija nusipelno didžiulės dalies garbės. Visa, ką dariau aš, stovėjau ant scenos ir kalbėjau.
Indrė Bankietaitė
Mokymų dalyvė
Tai buvo Patys geriausi mokymai, kuriuose esu dalyvavusi!!!!
Mindaugas Aleška
Klaipėdos nafta, Tarptautinių SGD projektų direktorius
Marijos energija, nuoširdus bendravimas ir įdomus pateikimo būdas neleido mokymams prailgti. Mūsų komanda itin džiaugiasi nauja patirtimi ir pradėtais lavinti įgūdžiais, kurie itin pravers atstovaujant bendrovę ir mūsų teikiamas paslaugas aukščiausiu lygiu.
Andrius Tapinas
Žurnalistas, laidų vedėjas, knygų autorius
Konferencijai „LOGIN“ ir Vilniaus knygų mugei paruošta prezentacija buvo tiesiog saldainis akims, pripratusioms prie gan vienodų Powerpoint pranešimų. Dinamiška, vizuali ir patraukianti dėmesį – prezentacija tapo svarbia mūsų sėkmingo ir auditoriją sudominusio pranešimo dalimi.
Angelos Chronis
TEDx pranešėjas
Marija was my speaker coach for my first TEDx talk at TEDx Vilnius ED.
Without Marija’s painstaking guidance and persistent help, this talk would never have happened. Marija’s help was oustanding. Not just because she has great experience and a deep understanding of how to engage an audience but most of all because of her excellent personality and attitude.
My talk was not well prepared up to the last minute. But Marija cared so much about making the talk better that she made me work hard and at the end I managed to feel good about what I was doing.
I cannot help her enough and I wish I had her guidance in every talk I give from now on. Thank you!
Vika Avlasovičienė
Mokymų dalyvė
Norėjau dar kartą padėkoti už mokymus. Jautėsi aukščiausio lygio profesionalumas, nes tai, kas sudėtinga, pateikta labai paprastai, aiškiai ir suprantamai. Tokiu metu sužadinamas jausmas, kad viskas yra įmanoma.
Itin naudinga, kad mokymai vyko praktiškai, čia ir dabar principu.
Didelis pliusas mokėjime valdyti dėmesį, įtraukti ir nuolatos spinduliuoti pozityvią energiją. Kelis kartus jaučiau, kad norėjosi pradėt nuobodžiauti, bet to nepavyko padaryti, dėl paminėtų priežasčių.
Išsinešu tobulą įrankį ne tik viešam kalbėjimui, bet ir kitoms gyvenimo situacijoms. Tikiuosi paliesti kuo daugiau žmonių, kaip ir tu tai darau. Esi profesionali įkvėpėja.
Dovilė Simovičė
Mokymų dalyvė
Kai atvyksti į mokymus ir diena praskrieja lyg akimirka! Kai dėmesį prikausto kiekvienas ištartas žodis. Kai kiekvienas pasakytas sakinys yra vertingas. Kai progresą gali matyti čia ir dabar. Kai išėjus iš mokymų norisi dar. Kai supranti, kad nebuvo nė vienos nuobodžios sekundės. Galiu drąsiai teigti – tai buvo vieni geriausių mokymų, kuriuose man teko dalyvauti.
Ačiū, Marija, už šią nuostabią patirtį!
Arnoldas Rogoznyj
„LOGIN“ konferencijos įkūrėjas
Galiu asmeniškai rekomenduoti Mariją, ji tikrai profesionaliai padėjo man paruošti pranešimą gana sudėtinga tema, įgavau daugiau pasitikėjimo savimi ir savo žiniomis, prezentacija buvo tvarkinga ir nuosekli.
Natalija Poletajeva
Mokymų dalyvė
Mokymai buvo labai konstrukyvūs ir tikslingi! Pajutau vidinį išlaisvėjimą. Sužinojau, kaip galima savo kalbą pagyvinti ne tik kalbant viešai. Taikysiu įgytas kalbėjimo technikas kuriant pranešimus.
Man labai patiko ir buvo labai naudinga! Supratau, kad viska galima išugdyti turint motyvaciją ir norą tobulėti.
Buvo labai įdomu stebėti save iš šalies. Po 3,4 karto kamera jau neatrodė tokia bauginanti, kaip iš pradžių. Stengsiuosi stebėti vidines savo reakcijas, atsisakyti kritikos, akcentuojant savo stipriąsias savybes.
kpt. Aurimas Navys
Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Informacinių operacijų karininkas
Marija M. yra ne tik puiki savo srities žinovė, bet ir dalykiška, maloniai bendraujanti asmenybė. Su jos pagalba kurdamas pristatymą “Lūžio taškui” ne tik aiškiau supratau savo pristatymo tikslą, bet buvau pamokytas logiškai nuosekliai į trumpą laiką sudėlioti kertinius pristatymo aspektus. Prezentacijos pateikimo forma padėjo prikaustyti itin nevienalytę auditoriją, o man pačiam pristatymo metu susikoncentruoti į pranešimo turinį.
Rekomenduočiau Marijos M. pagalbą ir profesionalumą bet kuriam pranešėjui,- esu daręs šimtus pranešimų labai skirtingoms auditorijoms, tačiau subtiliai ir draugiškai buvau pamokytas daugelio naujų dalykų, už kuriuos sakau nuoširdų „dėkui“.
Viktorija Folk
Mokymų dalyvė
Visi buvo totaliai sužavėti Marija ir vis manęs klausė – iš kur aš ją radau? Man labai patiko kursų interaktyvumas – kad viskas labai gerai suplanuota, kad užduotys greitai keitėsi, niekada nebuvo dull moment. Apskritai visa diena prabėgo labai dinamiškai. Smagu buvo stebėti savo ir kolegų progresą, o jis – akivaizdus. Manau, kad tu kasmet turėtum mokyti mūsų kolektyvą, nes labai patiko ir team building’o aspektas.
Daiva Grigorjeva
CPVA Struktūrinės paramos sistemų valdymo departamento Vidaus sistemų valdymo skyriaus viršininkė
Kaip pažinti Mokytoją? Aš Mokytoją pažįstu žiūrėdama į jo mokinius. Kai metiniame darbovietės renginyje, kuris buvo organizuojamas TEDx formatu, žiūrėjau į kiekvieną iš savo kolegų, stovintį scenoje ir kalbantį jiems svarbiomis temomis beveik dviejų šimtų auditorijai, kiekviename mačiau Mokytojos, kuri kolegas ruošė šiam debiutui, darbo rezultatą. Mačiau, kad jie patikėjo, jog stipriausi yra būdami savimi.
Mačiau, kad jie patikėjo, jog paveikiam žinios skleidimui svarbu taikyti taisykles, kurių juos mokė. Mačiau, kaip minutė po minutės trūkinėja baimės pančiai ir skleidžiasi pasitikėjimo savimi žiedai… ir tik dar labiau stiprėja noras būti savimi…
Visa tai apie Mariją. Ji yra Mokytoja – atvira, nuoširdi, drąsi, norinti ir mokanti perduoti žinią, jaučianti, įkvepianti. Savo srities profesionalė! Ji – ir mano Mokytoja. Tokia, kurios neįmanoma pamiršti, o neįsiklausyti, ką ji sako, būtų didelė klaida.
Ačiū už pavyzdį, kuriuo norisi sekti, ir įkvėpimą!
Eglė Zuzevičiūtė
Mokymų dalyvė
Marija, I loved how you structured your course, it’s super engaging, very professional, energetic, positive, useful, applicant information and memorable excercises.
Kristina Medžiaušytė
Mokymų dalyvė
Ačiū labai už visos dienos mokymus mums „kurkiečiams“, gerą atmosferą, žaidimus ir įgytas žinias. O kad jų įgyjau – tai tikrai. Praeitą savaitę dalyvavom ne vienoje konferencijoje, tai mintyse net nesąmoningai ties kiekvienu pranešimu susimąsčiau kokios silpnos kalbos, jokių akcentų, jokių pauzių ir t.t. O jei priversdavo pranešėjas klausytis – pastebėdavau, kodėl. Ne tik turinį, bet ir pateikimo formą. Ačiū už viską, tikiuosi, dar ateityje susitiksime!
Irmina Šalčiūtė-Ričkienė
Mokymų dalyvė
Jūsų mokymai ypatingi. Iš širdies parašau nebijodama saldumo – jūs esate viena geriausių mano matytų lektorių. Parašyčiau geriausia, bet gal kokį lektorių pamiršau, tai apsidrausdama. Viskas dėl profesiona-lumo ir nuoširdumo dermės. Žinoma ir metodika labai gera. Koks man atradimas, kad svarbiausia identifikuoti savo kalbėjimo stilių. Čia kitoks mokymas. Labai jums ačiū.
Colin Powell
TEDx pranešėjas
I was fortunate to have Marija’s guidance and coaching as I prepared my TEDXVilnius talk. She spent the time to get to know me and the story that I was to share. She then took the time to give clear and concise feedback improving the quality of my story and my delivery. Her honest, positive and calm personality made it a pleasure to work with her. Overall, much of the quality of my story and how I presented it is credited to Marija!
Dainius Sivickis
Mokymų dalyvis
Nemėgstu viešų ekspromptinių pristatymų, tad mokymų laukiau su nepasitikėjimu, tiek savimi, tiek jų nauda.
Rezultatai viršijo mano lūkesčius. Dėl nuostabios pozityvios metodikos. Labai gerai daug filmavimo, kad
pristatymai trumpi, interaktyvūs, daug praktinių užduotėlių ir grįžtamojo ryšio.
Lech Stankevic
Mokymų dalyvis
Man labai patiko Marijos dėstymo metodas, puikus balansas tarp diskusijos ir žinių pateikimo, visa dėstoma medžiaga tobulai derėjo prie daromų pratimų, video filmavimų. Jei atvirai, per paskutinius 4 metus iš visų turėtų mokymų šie buvo labiausiai viršiję mano lūkesčius.
Raminta Vejilevaitė
Mokymų dalyvė
Labai patiko šiltumas, jauki atmosfera, nekritikavimas veiksmų o ieškojimas, kaip padėti augti. Geri ir įdomūs pavyzdžiai, pilnas užimtumas, jokių “tuščių” temų. 🙂
Jurgita Kalnutė
Mokymų dalyvė
Labai lengva ir gera iš tavęs mokytis. Įtraukei visus taip greiti, po nedidelį žingsnelį filmuojant ir atliekant pradžioje visai nesudėtingas užduotis ir labai nuosekliai pereinant prie sudėtingesnių, taip visai pamiršau savo baimes, o dienos pabaigoje apskritai pamiršau pasakodama istoriją, kad mane filmuoja kamera.
Jovita Galeckaitė
Mokymų dalyvė
Pirmiausia, Tu esi labai šilta ir jauki lektorė, todėl pusę įtampos šios savybės ir panaikina. 🙂 Leidžia jaustis saugioje aplinkoje, kokios ir reikia norint atsipalaiduoti ir pradėti kalbėti, bent jau man. Man patiko formatas, kad yra teorija ir iš karto praktika. Kad išbandoma, kol nepamirštama. 🙂 Žinoma, tai ką išgirdau ir išmokau, toliau praktikuosiu, nes motyvavo tai, kad dienos pabaigoje pamačiau geresnį savo kalbėjimo rezultatą. Man vertinga buvo išgirsti apie silpną kalbą ir labai geras pavyzdys, tavo pačios kalbėjimo tempas, kad yra “geros” pauzės, vietoj “silpnos kalbos”. Žodžiu tai, ko mokai, darai pati, todėl lengva įsisavinti.
Lina Uturytė
Mokymų dalyvė
Pirmiausia, Tu esi labai šilta ir jauki lektorė, todėl pusę įtampos šios savybės ir panaikina. 🙂 Leidžia jaustis saugioje aplinkoje, kokios ir reikia norint atsipalaiduoti ir pradėti kalbėti, bent jau man. Man patiko formatas, kad yra teorija ir iš karto praktika. Kad išbandoma, kol nepamirštama. 🙂 Žinoma, tai ką išgirdau ir išmokau, toliau praktikuosiu, nes motyvavo tai, kad dienos pabaigoje pamačiau geresnį savo kalbėjimo rezultatą. Man vertinga buvo išgirsti apie silpną kalbą ir labai geras pavyzdys, tavo pačios kalbėjimo tempas, kad yra “geros” pauzės, vietoj “silpnos kalbos”. Žodžiu tai, ko mokai, darai pati, todėl lengva įsisavinti.
Renata Čiužienė
Mokymų dalyvė
Marijos patirtis, ekspertiškumas viešojo kalbėjimo srityje yra GALINGAS!
Tai viena labiausiai mano vertinamų Lietuvos asmenybių.
Dievaži, garbė semtis žinių, mokytis, būti įkvėptai šios specialistės.
Marija, Ačiū, kad ESI!
Duodi nenusakomai didelę vertę mums ir esi verta nešiojimo ant rankų už tuos stebuklus, kuriuos darai!
Indrė Paplauskaitė
Mokymų dalyvė
Likau labai patenkinta Marijos viešojo kalbėjimo mokymais – diena pilna įdomiausių praktinių užduočių, vertingų patarimų ir labai gerų emocijų!
Marija nuostabi lektorė, įkvepia ir motyvuoja tobulėti.
Didelis ačiū visai komandai ir iki kitų susitikimų! 🙂
Regimantas Kacevičius
Mokymų dalyvis
Teko dalyvauti Marijos viešojo kalbėjimo mokymuose, kurie tikrai nunešė stogą – tiek dėl turinio ir metodikos, tiek dėl komforto, kurį suteikia matymas, kad esi visiško profo rankose. Profo, kurį apskritai labai smagu stebėti – Marijos komunikacija, laisvė ir mėgavimasis tuo, yra tiesiog wow. Rekomenduoju visiems, kurie apskritai nori pakelti savo bendravimą (ne tik viešąjį) į kitą lygį. Manau, kad susitiksime dar ne kartą!
Regimantas Kacevičius
Mokymų dalyvis
Teko dalyvauti Marijos viešojo kalbėjimo mokymuose, kurie tikrai nunešė stogą – tiek dėl turinio ir metodikos, tiek dėl komforto, kurį suteikia matymas, kad esi visiško profo rankose. Profo, kurį apskritai labai smagu stebėti – Marijos komunikacija, laisvė ir mėgavimasis tuo, yra tiesiog wow. Rekomenduoju visiems, kurie apskritai nori pakelti savo bendravimą (ne tik viešąjį) į kitą lygį. Manau, kad susitiksime dar ne kartą!

Dar daugiau atsiliepimų rasite čia: https://www.facebook.com/treneremarija/reviews